Przepraszamy, rejestracja dobiegła końca.

“Znieczulenie do zabiegów na klatce piersiowej psów i kotów, wentylacja mechaniczna (oddech kontrolowany)” Czy czujesz się niepewnie wykonując zabiegi chirurgiczne bez anestezjologa? Chcesz skupić się na zabiegu, i nie stresować się monitoringiem pacjenta? A może sam już asystujesz przy operacji, jednak dawkowanie i możliwości łączenia leków nadal sprawiają Ci trudność?


  • Data: 19/02/2022 09:00 - 20/02/2022 17:30
  • Miejsce: Hotel Turkovia Turek (Mapa)
  • Więcej informacji: Część praktyczna w Vet-Lecznica Brudzew, Turkowska 58c, Brudzew

Opis

“Znieczulenie do zabiegów na klatce piersiowej psów i kotów, wentylacja
mechaniczna (oddech kontrolowany)”

Czy czujesz się niepewnie wykonując zabiegi chirurgiczne bez anestezjologa? Chcesz skupić się na zabiegu, i nie stresować się monitoringiem pacjenta? A może sam już asystujesz przy operacji, jednak dawkowanie i możliwości łączenia leków nadal sprawiają Ci trudność?  

Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Praktyczny cykl szkoleń z zakresu anestezjologii weterynaryjnej prowadzony przez specjalistę dziedziny. przez specjalistów dziedziny. Na szkoleniu dr n. wet. Piotr Skrzypczak wprowadzi Cię w świat znieczuleń od nowa, ukazując wszelką wiedzę teoretyczną potrzebną do pracy anestezjologa weterynaryjnego!

Za mało? Nie zapominamy o praktyce!

Ile można słuchać wykładów o tym: jak znieczulać? ile podać? gdzie podać? dlaczego tak a nie inaczej? Odpowiadamy: Na naszych zajęciach długo, w końcu są prowadzone ciekawie i z pasją. Ale, czym byłaby nauka teorii bez możliwości ćwiczeń praktycznych. Pod czujnym okiem specjalisty nauczysz się znieczulać pacjentów od A do Z (albo jeszcze lepiej)! 

I najważniejsze, zapewniamy że po szkoleniu przypomnisz sobie nie tylko podstawy, ale także rozszerzysz swoje umiejętności i wiedzę!

Czemu planujemy cykl spotkań, a nie np. tydzień z anestezjologią? Chcemy aby każde kolejne spotkanie było krokiem w doskonaleniu Twoich umiejętności! Po pierwszym na pewno wcielisz w życie poznane tutaj procedury i Twoja praca będzie łatwiejsza! Przyjedziesz z nowymi doświadczeniami po kolejną porcję doświadczenia i znów odczujesz przyrost wiedzy! I tak z każdym kolejnym, wciąż idąc krok za krokiem w swojej karierze, zauważysz jak wiele zmieniło się po każdym kolejnym szkoleniu.

Co jeszcze jest ważne?

Rozszerzając usługi staniesz na lepszej drodze do dyskusji o podwyżce. Znajdziesz interesującą niszę oraz rozwiniesz swój potencjał. A prowadząc własny zakład zwiększysz swoje przychody zwiększając bezpieczeństwo swoich pacjentów przy zabiegach! Dodatkowo zniwelujesz stres, który dotychczas towarzyszył Ci podczas zabiegów bez anestezjologa.

Na koniec...

Nie zapominajmy o tym że nasze szkolenia to także aspekt socjalny. Spotykamy się, wymieniamy doświadczenia. Nawiązujemy nowe znajomości. 

MODUŁ III:

Sobota 19.02.2022

Szczegółowy plan

9.00 - 9.30 - Rejestracja uczestników

1. Specyfika zabiegów wykonywanych na klatce piersiowej

2. Rodzaje zabiegów i dojść operacyjnych w ujęciu anestezjologicznym

3. Torakocenteza i drenaż w sytuacjach nagłych i po torakotomiach

4. Przygotowanie pacjenta do zabiegu na klatce piersiowej

5. Wprowadzenie do znieczulenia inhalacyjnego i rozpoczęcie wentylacji mechanicznej

6. Podstawowe pojęcia dotyczące respiratorów i wentylacji kontrolowanej 

7. Monitoring wentylacyjny w trakcie znieczulenia

8. Zakończenie zabiegi torakochirurgicznego - drenaż klatki piersiowej

9. Przywracanie oddechu spontanicznego

10. Pooperacyjne leczenie przeciwbólowe

Niedziela 20.02.2022

09.00 - 14.00 - Ćwiczenia praktyczne, znieczulanie pacjentów do zabiegów.