“Znieczulenie psów i kotów do zabiegów ortopedycznych i nie tylko - znieczulenia miejscowe w różnych regionach ciała” Czy czujesz się niepewnie wykonując zabiegi chirurgiczne bez anestezjologa? Chcesz skupić się na zabiegu, i nie stresować się monitoringiem pacjenta? A może sam już asystujesz przy operacji, jednak dawkowanie i możliwości łączenia leków nadal sprawiają Ci trudność?


  • Data: 18/06/2022 09:00 - 19/06/2022 14:30
  • Miejsce: Vet-Lecznica Brudzew (Mapa)
  • Więcej informacji: Część praktyczna w VetLecznica Brudzew

Bilety


Typ biletu
Ilość
Wykłady - cena promocyjna, liczba miejsc ograniczona
1600.00
0
Bilet na część sobotnią.
Szkolenie dwudniowe - cena promocyjna, liczba miejsc ograniczona
2400.00
0
Bilet na szkolenie dwudniowe.

W sumie

0.00

Opis

"Znieczulenie miejscowe psów i kotów"

“Znieczulenie psów i kotów do zabiegów ortopedycznych i nie tylko - znieczulenia miejscowe w różnych regionach ciała”

Czy czujesz się niepewnie wykonując zabiegi chirurgiczne bez anestezjologa? Chcesz skupić się na zabiegu, i nie stresować się monitoringiem pacjenta? A może sam już asystujesz przy operacji, jednak dawkowanie i możliwości łączenia leków nadal sprawiają Ci trudność?  

Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Praktyczny cykl szkoleń z zakresu anestezjologii weterynaryjnej prowadzony przez specjalistę dziedziny. przez specjalistów dziedziny. Na szkoleniu dr n. wet. Piotr Skrzypczak wprowadzi Cię w świat znieczuleń od nowa, ukazując wszelką wiedzę teoretyczną potrzebną do pracy anestezjologa weterynaryjnego!

Za mało? Nie zapominamy o praktyce!

Ile można słuchać wykładów o tym: jak znieczulać? ile podać? gdzie podać? dlaczego tak a nie inaczej? Odpowiadamy: Na naszych zajęciach długo, w końcu są prowadzone ciekawie i z pasją. Ale, czym byłaby nauka teorii bez możliwości ćwiczeń praktycznych. Pod czujnym okiem specjalisty nauczysz się znieczulać pacjentów od A do Z (albo jeszcze lepiej)! 

I najważniejsze, zapewniamy że po szkoleniu przypomnisz sobie nie tylko podstawy, ale także rozszerzysz swoje umiejętności i wiedzę!

Czemu planujemy cykl spotkań, a nie np. tydzień z anestezjologią? Chcemy aby każde kolejne spotkanie było krokiem w doskonaleniu Twoich umiejętności! Po pierwszym na pewno wcielisz w życie poznane tutaj procedury i Twoja praca będzie łatwiejsza! Przyjedziesz z nowymi doświadczeniami po kolejną porcję doświadczenia i znów odczujesz przyrost wiedzy! I tak z każdym kolejnym, wciąż idąc krok za krokiem w swojej karierze, zauważysz jak wiele zmieniło się po każdym kolejnym szkoleniu.

Co jeszcze jest ważne?

Rozszerzając usługi staniesz na lepszej drodze do dyskusji o podwyżce. Znajdziesz interesującą niszę oraz rozwiniesz swój potencjał. A prowadząc własny zakład zwiększysz swoje przychody zwiększając bezpieczeństwo swoich pacjentów przy zabiegach! Dodatkowo zniwelujesz stres, który dotychczas towarzyszył Ci podczas zabiegów bez anestezjologa.

MODUŁ IV:

Sobota 18.06.2022

Szczegółowy plan

9.00 - 9.30 - Rejestracja uczestników

1. Specyfika zabiegów ortopedycznych w ujęciu anestezjologicznym

2. Premedykacja pacjentów ortopedycznych

3. Mechanizm bólu - sposoby jego tłumienia

4. Leki stosowane do znieczuleń miejscowych - charakterystyka

5. Rodzaje znieczuleń miejscowych w ortopedii - znieczulenie dostawowe, dokanałowe, okołonerwowe (przewodowe), blokada splotu nerwowego

6. Techniki znieczuleń miejscowych na głowie

  • Znieczulenia do zabiegów okulistycznych

  • Znieczulenia do zabiegów na uchu

  • Znieczulenia w stomatologii i chirurgii szczękowej

7. Techniki znieczuleń miejscowych na kończynach

  • Blokady dostawowe

  • Znieczulenia okołonerwowe

  • Znieczulenia dokanałowe - nadoponowe i podpajęczynówkowe

8. Znieczulenia zbilansowane

9. Powikłania po znieczuleniu ogólnym i miejscowym

10. Leczenie bólu po operacjach ortopedycznych

Niedziela 20.06.2022

09.00 - 14.00 - Ćwiczenia praktyczne, znieczulanie pacjentów do zabiegów.