Przepraszamy, rejestracja dobiegła końca.

Czy czujesz się niepewnie przyjmując pacjentów z zaburzeniami endokrynologicznymi? Gospodarka hormonalna pacjentów jest dla Ciebie trudna i nadal ciężko ją opanować? Chcesz usystematyzować swoją wiedzę i poczuć się pewnie nawet przy ekstremalnych przypadkach?


  • Data: 25/04/2020 09:00
  • Miejsce: Wydarzenie online

Opis

Czy czujesz się niepewnie przyjmując pacjentów z zaburzeniami endokrynologicznymi? Gospodarka hormonalna pacjentów jest dla Ciebie trudna i nadal ciężko ją opanować? Chcesz usystematyzować swoją wiedzę i poczuć się pewnie nawet przy ekstremalnych przypadkach?

Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Praktyczny cykl szkoleń z zakresu endokrynologii weterynaryjnej prowadzony przez doświadczoną specjalistkę . Na szkoleniu lek. wet.  Ewa Zwierzyńska wprowadzi Cię w świat hormonów od nowa, ukazując wszelką wiedzę teoretyczną potrzebną do diagnostyki i leczenia pacjentów endokrynologicznych. 

Za mało? Nie zapominamy o praktyce!

Ile można słuchać wykładów o tym: jakie są objawy? ile podać insuliny? jak monitorować pacjenta z zaburzeniami hormonalnymi? Odpowiadamy: Na naszych zajęciach długo, w końcu są prowadzone ciekawie i z pasją. Ale, czym byłaby nauka teorii bez możliwości ćwiczeń praktycznych. Pod czujnym okiem specjalisty nauczysz się obrazować najważniejsze struktury u pacjentów z zaburzeniami hormonalnymi.

I najważniejsze, zapewniamy że po szkoleniu przypomnisz sobie nie tylko podstawy, ale także rozszerzysz swoje umiejętności i wiedzę!

Czemu planujemy cykl spotkań, a nie np. tydzień z endokrynologią? Chcemy aby każde kolejne spotkanie było krokiem w doskonaleniu Twoich umiejętności! Po pierwszym na pewno wcielisz w życie poznane tutaj procedury i Twoja praca będzie łatwiejsza! Przyjedziesz z nowymi doświadczeniami po kolejną porcję doświadczenia i znów odczujesz przyrost wiedzy! I tak z każdym kolejnym, wciąż idąc krok za krokiem w swojej karierze, zauważysz jak wiele zmieniło się po każdym kolejnym szkoleniu.

Co jeszcze jest ważne?

Rozszerzając usługi staniesz na lepszej drodze do dyskusji o podwyżce. Znajdziesz interesującą niszę oraz rozwiniesz swój potencjał. A prowadząc własny zakład zwiększysz swoje przychody! Pewny siebie lekarz, stawiający trafne diagnozy i dobierający optymalne leczenie wzbudza zaufanie u klientów. Dodatkowo zniwelujesz stres, który dotychczas towarzyszył Ci podczas podejmowania decyzji w trudnych przypadkach endokrynologicznych.

Na koniec...

Nie zapominajmy o tym że nasze szkolenia to także aspekt socjalny. Spotykamy się, wymieniamy doświadczenia. Nawiązujemy nowe znajomości. W końcu, przecież "każdy lek. wet. dla lek. weta siostrą i bratem" ;)

CUKRZYCA

Sobota 25.04.2020

Szczegółowy plan 

1. Jak prawidłowo zdiagnozować pacjenta z hiperglikemią?
- objawy kliniczne
- badania podstawowe i dodatkowe
- inne przyczyny hiperglikemii


2. Jak rozpocząć leczenie
- doustne leki hipoglikemizujące
- insulinoterapia
- leczenie schorzeń współistniejących 


3. Monitoring pacjenta z cukrzycą
- krzywa cukrowa (BGC)
- przygodne pomiary glikemii
- kontrola glukozy w moczu
- fruktozamina
- nowoczesne metody monitoringu


4. Postępowanie z pacjentem w stanie zagrożenia życia 
- ketoza cukrzycowa
- cukrzycowa kwasica ketonowa
- zespół hiperglikemiczno hiperosmolarny


5. Choroby dodatkowe - jak pogodzić leczenie
- nadczynność tarczycy u kotów
- niedoczynność tarczycy u psów, ESS
- nadczynność kory nadnerczy
- akromegaliaBilet umożliwia dostęp do video nagrania z treścią z szkoleń.