Przepraszamy, rejestracja dobiegła końca.

"Znieczulenie infuzyjne psów i kotów" Czy czujesz się niepewnie wykonując zabiegi chirurgiczne bez anestezjologa? Chcesz skupić się na zabiegu, i nie stresować się monitoringiem pacjenta? A może sam już asystujesz przy operacji, jednak dawkowanie i możliwości łączenia leków nadal sprawiają Ci trudność?


  • Data: 21/05/2022 09:00 - 22/05/2022 14:30
  • Miejsce: Vet-Lecznica Brudzew (Mapa)
  • Więcej informacji: 21.05 - Wykłady w hotelu 22.05 - Warsztaty w Vet-Lecznica Brudzew

Opis

"Znieczulenie infuzyjne psów i kotów"

Czy czujesz się niepewnie wykonując zabiegi chirurgiczne bez anestezjologa? Chcesz skupić się na zabiegu, i nie stresować się monitoringiem pacjenta? A może sam już asystujesz przy operacji, jednak dawkowanie i możliwości łączenia leków nadal sprawiają Ci trudność?  

Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Praktyczny cykl szkoleń z zakresu anestezjologii weterynaryjnej prowadzony przez specjalistę dziedziny. przez specjalistów dziedziny. Na szkoleniu dr n. wet. Piotr Skrzypczak wprowadzi Cię w świat znieczuleń od nowa, ukazując wszelką wiedzę teoretyczną potrzebną do pracy anestezjologa weterynaryjnego!

Za mało? Nie zapominamy o praktyce!

Ile można słuchać wykładów o tym: jak znieczulać? ile podać? gdzie podać? dlaczego tak a nie inaczej? Odpowiadamy: Na naszych zajęciach długo, w końcu są prowadzone ciekawie i z pasją. Ale, czym byłaby nauka teorii bez możliwości ćwiczeń praktycznych. Pod czujnym okiem specjalisty nauczysz się znieczulać pacjentów od A do Z (albo jeszcze lepiej)! 

I najważniejsze, zapewniamy że po szkoleniu przypomnisz sobie nie tylko podstawy, ale także rozszerzysz swoje umiejętności i wiedzę!

Czemu planujemy cykl spotkań, a nie np. tydzień z anestezjologią? Chcemy aby każde kolejne spotkanie było krokiem w doskonaleniu Twoich umiejętności! Po pierwszym na pewno wcielisz w życie poznane tutaj procedury i Twoja praca będzie łatwiejsza! Przyjedziesz z nowymi doświadczeniami po kolejną porcję doświadczenia i znów odczujesz przyrost wiedzy! I tak z każdym kolejnym, wciąż idąc krok za krokiem w swojej karierze, zauważysz jak wiele zmieniło się po każdym kolejnym szkoleniu.

Co jeszcze jest ważne?

Rozszerzając usługi staniesz na lepszej drodze do dyskusji o podwyżce. Znajdziesz interesującą niszę oraz rozwiniesz swój potencjał. A prowadząc własny zakład zwiększysz swoje przychody zwiększając bezpieczeństwo swoich pacjentów przy zabiegach! Dodatkowo zniwelujesz stres, który dotychczas towarzyszył Ci podczas zabiegów bez anestezjologa.


MODUŁ I:

Sobota 21.05.2022

Szczegółowy plan (godziny orientacyjne)

9.00 - 9.30 - Rejestracja uczestników

9.30 - 11.30 - Ocena stanu klinicznego przed znieczuleniem

Gatunek a znieczulenie

Rasa a znieczulenie - zagrożenia związane z rasą

Wiek a znieczulenie - pacjent pediatryczny i geriatryczny

Waga a znieczulenie - pacjent anorektyczny i otyły

Ocena stanu zdrowia

Klasyfikacja pacjenta - dobór rodzaju znieczulenia do naszego pacjenta

12.00 - 13.30 - Premedykacja - specyfika działania środków farmakologicznego przygotowania psów i kotów do znieczulenia ogólnego

Acepromazyna - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania

Midazolam a Diazepam - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania

Alfa 2 agoniści - Ksylazyna, Medetomidyna i Dexmedetomidyna - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania

Alfa 2 antagoniści - Atipamezol - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania

15.00 – 16.30 - Analgetyki - specyfika śródoperacyjnego i pooperacyjnego leczenia bólu u psów i kotów

Narkotyki przeciwbólowe o działaniu agonistycznym - Morfina, Metadon, Fentanyl i jego odpowiedniki - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania

Narkotyki przeciwbólowe o działaniu agonistyczno-antagonistycznym - Butorfanol i Butorfina - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania

17.00 - 19.00 - Krótkotrwałe znieczulenie ogólne infuzyjne psów i kotów

Etomidat, Propofol, Ketamina, Zoletil, Alfaksalon - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania

Schematy krótkotrwałych znieczuleń w różnych sytuacjach klinicznychNiedziela 22.05.2022

09.00 - 14.00 - Ćwiczenia praktyczne, znieczulanie pacjentów do zabiegów.W przypadku zakupu więcej niż jednego szkolenia jednocześnie lub zakupu szkolenia dla więcej niż jednej osoby z danej placówki - oferujemy rabat. W tym celu proszę o kontakt: mateusz@vetter.com.pl.