"Znieczulenie infuzyjne psów i kotów" Czy czujesz się niepewnie wykonując zabiegi chirurgiczne bez anestezjologa? Chcesz skupić się na zabiegu, i nie stresować się monitoringiem pacjenta? A może sam już asystujesz przy operacji, jednak dawkowanie i możliwości łączenia leków nadal sprawiają Ci trudność?
"Znieczulenie infuzyjne psów i kotów"
Czy czujesz się niepewnie wykonując zabiegi chirurgiczne bez anestezjologa? Chcesz skupić się na zabiegu, i nie stresować się monitoringiem pacjenta? A może sam już asystujesz przy operacji, jednak dawkowanie i możliwości łączenia leków nadal sprawiają Ci trudność?
Mamy coś specjalnie dla Ciebie!
Praktyczny cykl szkoleń z zakresu anestezjologii weterynaryjnej prowadzony przez specjalistę dziedziny. przez specjalistów dziedziny. Na szkoleniu dr n. wet. Piotr Skrzypczak wprowadzi Cię w świat znieczuleń od nowa, ukazując wszelką wiedzę teoretyczną potrzebną do pracy anestezjologa weterynaryjnego!
Za mało? Nie zapominamy o praktyce!
Ile można słuchać wykładów o tym: jak znieczulać? ile podać? gdzie podać? dlaczego tak a nie inaczej? Odpowiadamy: Na naszych zajęciach długo, w końcu są prowadzone ciekawie i z pasją. Ale, czym byłaby nauka teorii bez możliwości ćwiczeń praktycznych. Pod czujnym okiem specjalisty nauczysz się znieczulać pacjentów od A do Z (albo jeszcze lepiej)!
I najważniejsze, zapewniamy że po szkoleniu przypomnisz sobie nie tylko podstawy, ale także rozszerzysz swoje umiejętności i wiedzę!
Czemu planujemy cykl spotkań, a nie np. tydzień z anestezjologią? Chcemy aby każde kolejne spotkanie było krokiem w doskonaleniu Twoich umiejętności! Po pierwszym na pewno wcielisz w życie poznane tutaj procedury i Twoja praca będzie łatwiejsza! Przyjedziesz z nowymi doświadczeniami po kolejną porcję doświadczenia i znów odczujesz przyrost wiedzy! I tak z każdym kolejnym, wciąż idąc krok za krokiem w swojej karierze, zauważysz jak wiele zmieniło się po każdym kolejnym szkoleniu.
Co jeszcze jest ważne?
Rozszerzając usługi staniesz na lepszej drodze do dyskusji o podwyżce. Znajdziesz interesującą niszę oraz rozwiniesz swój potencjał. A prowadząc własny zakład zwiększysz swoje przychody zwiększając bezpieczeństwo swoich pacjentów przy zabiegach! Dodatkowo zniwelujesz stres, który dotychczas towarzyszył Ci podczas zabiegów bez anestezjologa.
Na koniec...
Nie zapominajmy o tym że nasze szkolenia to także aspekt socjalny. Spotykamy się, wymieniamy doświadczenia. Nawiązujemy nowe znajomości. W końcu, przecież "każdy lek. wet. dla lek. weta siostrą i bratem" ;)
MODUŁ I:
Sobota 22.02.2020
Szczegółowy plan (godziny orientacyjne)
9.00 - 9.30 - Rejestracja uczestników
9.30 - 11.30 - Ocena stanu klinicznego przed znieczuleniem
Gatunek a znieczulenie
Rasa a znieczulenie - zagrożenia związane z rasą
Wiek a znieczulenie - pacjent pediatryczny i geriatryczny
Waga a znieczulenie - pacjent anorektyczny i otyły
Ocena stanu zdrowia
Klasyfikacja pacjenta - dobór rodzaju znieczulenia do naszego pacjenta
12.00 - 13.30 - Premedykacja - specyfika działania środków farmakologicznego przygotowania psów i kotów do znieczulenia ogólnego
Acepromazyna - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania
Midazolam a Diazepam - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania
Alfa 2 agoniści - Ksylazyna, Medetomidyna i Dexmedetomidyna - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania
Alfa 2 antagoniści - Atipamezol - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania
15.00 – 16.30 - Analgetyki - specyfika śródoperacyjnego i pooperacyjnego leczenia bólu u psów i kotów
Narkotyki przeciwbólowe o działaniu agonistycznym - Morfina, Metadon, Fentanyl i jego odpowiedniki - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania
Narkotyki przeciwbólowe o działaniu agonistyczno-antagonistycznym - Butorfanol i Butorfina - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania
17.00 - 19.00 - Krótkotrwałe znieczulenie ogólne infuzyjne psów i kotów
Etomidat, Propofol, Ketamina, Zoletil, Alfaksalon - mechanizm działania, wskazania i przeciwwskazania
Schematy krótkotrwałych znieczuleń w różnych sytuacjach klinicznych
Niedziela 23.02.2020
09.00 - 14.00 - Ćwiczenia praktyczne, znieczulanie pacjentów do zabiegów.
Nr rachunku: PL50 1140 2004 0000 3302 7958 2513; Posiadacz rachunku: VETTER SPÓŁKA Z O.O. W tytule wpisując imię i nazwisko. W przypadku chęci otrzymania/dopisania tego do faktury proszę dopisać faktura. Wszelkie przelewy prosimy kierować na ww. konto.